Главная » 2016 » Октябрь » 07

Балалар баҡсаһында Ололар көнөнә арналған байрам үтте. Байрамға ветерандар саҡырылды. Коллектив  ҙур концерт ойошторҙо. Ветерандар йырлап, бейеп күңел астылар, изге теләктәрен әйтеп, уңыштар теләп ҡыуанып ҡайтып киттеләр.

Просмотров: 624 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.10.2016 | Комментарии (0)

11 октябрь-Республика көнө халыҡ байрамы булараҡ билдәләнәсәк. Бөгөн  беҙҙә  оло  байрам –  Башҡортостаныбыҙҙың тыуған көнө. Барығыҙҙы ла ошо  милли байрамыбыҙ  менән ҡотлайбыҙ!

Просмотров: 508 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.10.2016 | Комментарии (0)

Республика  көнө алдынан "Айыуҡай" балалар баҡсаһында "Ҡорама" байрамы шаулап гөрләп үтеп китте. Осрашыуға Насырова Миңсара инәй саҡырылды. Ул үҙенең ҡул эштәрен алып килеп балаларға күрһәтте,һәр бер эшенең тарихын бәйән итте. Был осрашыу балаларға бик оҡшаны,Үҙ илеңә,халҡыңа һөйөү тәрбиәләү, ҡалабыҙҙың уңған шәхестәре менән танышыу маҡсатында үтте был кисә.

Просмотров: 890 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.10.2016 | Комментарии (0)

По итогам  2015 - 2016 учебного года детский сад "Айыукай" стал победителем в номинации "Детский сад года - 2016". Поздравляем коллектив, воспитанников, родителей с этой победой!

Просмотров: 363 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.10.2016 | Комментарии (0)