М.Аҡмулла исемендәге Башҡорт дәүләт педагогия университеты һәм "Айыуҡай" балалар баҡсаһы  менән берлектә ойошторолған эксперименталь майҙансыҡ сиктәрендә беҙҙең балалар баҡсаһы тәрбиәселәре һәм эксперименталь майҙансыҡтың етәксеһе Фирҙәүес Ғиса ҡыҙы Аҙнабаева ярҙамында башҡорт балалар баҡсалары өсөн тәғәйенләнгән Федераль дәүләт стандарттарына тап килгән программа төҙөнөләр. 21 октябрь көнө Мәғәриф мини ... Читать дальше »

Просмотров: 522 | Добавил: dsmishutka | Дата: 26.10.2016 | Комментарии (0)

Балалар баҡсаһында Ололар көнөнә арналған байрам үтте. Байрамға ветерандар саҡырылды. Коллектив  ҙур концерт ойошторҙо. Ветерандар йырлап, бейеп күңел астылар, изге теләктәрен әйтеп, уңыштар теләп ҡыуанып ҡайтып киттеләр.

Просмотров: 624 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.10.2016 | Комментарии (0)

11 октябрь-Республика көнө халыҡ байрамы булараҡ билдәләнәсәк. Бөгөн  беҙҙә  оло  байрам –  Башҡортостаныбыҙҙың тыуған көнө. Барығыҙҙы ла ошо  милли байрамыбыҙ  менән ҡотлайбыҙ!

Просмотров: 507 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.10.2016 | Комментарии (0)

Республика  көнө алдынан "Айыуҡай" балалар баҡсаһында "Ҡорама" байрамы шаулап гөрләп үтеп китте. Осрашыуға Насырова Миңсара инәй саҡырылды. Ул үҙенең ҡул эштәрен алып килеп балаларға күрһәтте,һәр бер эшенең тарихын бәйән итте. Был осрашыу балаларға бик оҡшаны,Үҙ илеңә,халҡыңа һөйөү тәрбиәләү, ҡалабыҙҙың уңған шәхестәре менән танышыу маҡсатында үтте был кисә.

Просмотров: 888 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.10.2016 | Комментарии (0)

По итогам  2015 - 2016 учебного года детский сад "Айыукай" стал победителем в номинации "Детский сад года - 2016". Поздравляем коллектив, воспитанников, родителей с этой победой!

Просмотров: 363 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.10.2016 | Комментарии (0)

Үҙ илеңдең патриотын тәрбиәләү – ул бик күп яҡлы процесс. Балала илһөйәрлек тойғолары  үҙенән-үҙе генә барлыҡҡа килмәй, эҙмә-эҙлекле эш алып барғанда ғына формалаша. Әлбиттә, был эштең балалар баҡсаһында ғына түгел, мәктәптә лә дауам ителеүе мотлаҡ. Был осраҡта балалар баҡсаһы менән мәктәп араһында күсәгилешлек бәйләнеше булдырыу бик мөһим.

27 апрель көнө  "Айыуҡай" балалар баҡсаһында район кимәлендәге  балалар баҡсаһы ... Читать дальше »

Просмотров: 1395 | Добавил: dsmishutka | Дата: 04.05.2016 | Комментарии (0)

Памятка для родителей по антитеррору

Что такое терроризм?

Терроризм - это одно из самых страшных преступлений. Бандиты совершают его, чтобы добиться своих злых целей. Для этого они нагнетают страх в обществе и совершают насилие над ЛЮДЬМИ. Все террористы - преступн ... Читать дальше »

Просмотров: 619 | Добавил: dsmishutka | Дата: 31.03.2016 | Комментарии (0)

“Айыуҡай” балалар баҡсаһында, 19 февраль, атайҙар менән берлектә, Ватанды һаҡлаусылар көнөнә арналған бик матур музыкаль-спорт байрамы үтте. Был сараға төркөм балаларының атай, олатай, ағайҙары саҡырылды.

Атай кеше борон-борондан ғаилә, донъя тотҡаһы, таянысы тип һаналған. Юҡҡа ғына “Атай-арҡа һөйәге” тимәгәндәр бит. Ғаиләлә атайҙарҙың роле бик ҙур, сөнки малайҙар атай-олатайҙары кеүек рухи-физик яҡтан көслө ... Читать дальше »

Просмотров: 777 | Добавил: dsmishutka | Дата: 26.02.2016 | Комментарии (0)

Мини-памятка по профилактике ОРВИ и Гриппа

Грипп - мощная инфекция, поражающая большое количество людей за относительно короткое время. По скорости распространения ни одна инфекция не может с ним сравниться.  В течение эпидемиологического сезона заболевает каждый четвертый житель. Каждый год в мире от гриппа и ОРВИ у ... Читать дальше »