15 февраль "Айыуҡай" балалар баҡсаһында район кимәлендә өлкән тәрбиәселәр кәңәшмәһе үтте. "Экологик тәрбиәнең  яңы формалары" темаһына арналған  ине.  Тәрбиәсе Барлыбаева Г.А.  балалар баҡсаһында инглиз телен өйрәнеү буйынс ... Читать дальше »

Просмотров: 516 | Добавил: dsmishutka | Дата: 20.02.2017 | Комментарии (0)

Бала күңеле – аҡ ҡағыҙ. Ни яҙһаң, шуны уҡырһың.

Һәр атай һәм әсәй балаһын тиңдәр араһында тиң, аҡыллы, һәләтле итеп күрергә теләй. Был йәһәттән белгестәр төрлө алымдар уйлап сығарған. Мәҫәлә ... Читать дальше »

Просмотров: 766 | Добавил: dsmishutka | Дата: 13.02.2017 | Комментарии (0)

"Айыуҡай" балалар баҡсаһында дөйөм ата-әсәләр йыйылышы үтте. Йыйылышҡа Баймаҡ районы башҡорттары ҡоролтайы рәйесе Ишембәтов Рауил Вәкил улы, тел һәм мәғәриф бүлеге рәйесе ... Читать дальше »

Просмотров: 1150 | Добавил: dsmishutka | Дата: 13.02.2017 | Комментарии (0)

1 февраля на базе нашего детского сада прошло совещание руководителей ДОУ. Тема совешания была посвящена  Году экологии. На совещании  выступила приглашенные гости. Была затронута очень важная проблема воспитания  экологически грамотного человека. Ведь именно в дошкольн ... Читать дальше »

Просмотров: 431 | Добавил: dsmishutka | Дата: 02.02.2017 | Комментарии (0)

Просмотров: 411 | Добавил: dsmishutka | Дата: 17.01.2017 | Комментарии (0)

"Айыуҡай" балалар баҡсаһында эшләп к ... Читать дальше »

Просмотров: 565 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.12.2016 | Комментарии (0)

2 декабрь мәктәпкә әҙерлек төркөмө  балалары сәнғәт мәктәбенә экскурсияға барҙылар. Сәнғәт мәктәбе уҡыусылары матур концерт күрһәттеләр. Балаларға бик оҡшаны һәм улар киләсәктә бында килергә теләк белдерҙеләр.

Просмотров: 361 | Добавил: dsmishutka | Дата: 07.12.2016 | Комментарии (0)

Балалар баҡсаһында хәүефһеҙлек ҡағиҙәләрен өйрәтеүгә бағышланған  спорт байрамы 14 ноябрь көнө үтте.

Белмәҫйән ҡунаҡҡа килеп,  балалар менән бергә юл ҡағиҙәләрен иҫкә төшөрҙө.

Просмотров: 443 | Добавил: dsmishutka | Дата: 15.11.2016 | Комментарии (0)

Район күләмендә үткәрелгән шашка буйынса команда бәйгеһендә беҙҙең "Айыуҡай"  балалары II урынға сыҡты. Килдебаев Ильяс, Йәнтүрина Мәликә, Самарбаев Данис, Вафин Данилдан торған команданы ошо еңеүҙәре менән ҡотлайбыҙ, тағы ла бейегерәк үрҙәргә күтәрелеүҙәрен теләйбеҙ!

Балаларҙы ярышҡа әҙерләгән ата-әсәләргә һәм тәрбиәселәр Көнһылыу Фазылйән ҡыҙы һәм Вәсилә Хөрмәт ҡыҙына рәхмәттәребеҙҙе еткерәбеҙ.

Просмотров: 524 | Добавил: dsmishutka | Дата: 26.10.2016 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 »