Гриптан нисек һаҡланырға?
Өшөү менән һалҡын тейеүҙең айырмаһын белгән кеше был ауырыуҙарҙан һәйбәтерәк һаҡлана. Өшөү – ул тән һыуынғанлыҡты тойоу, бындай осраҡта кеше йә өҫтәп кейенә, йә йылы урынға инә. Һалҡын тейеү – һыуыҡ тейгә ... Читать дальше »

Просмотров: 1029 | Добавил: dsmishutka | Дата: 01.02.2016 | Комментарии (0)

Дорогие посетители сайта, вы можете узнать наши новости и в нашей группе ВКонтакте http://vk.com/club82120858 Добавляйтесь в друзья)
Просмотров: 354 | Добавил: dsmishutka | Дата: 04.12.2015 | Комментарии (0)

Әсә йыры - донъялағы иң бөйөк йыр. Әгәр бишек йыры булмаһа, моғайын, донъялағы бәхетте лә, шатлыҡты ла кеше тулыһынса аңламаҫ ине. Беҙ әсә йырын оҙаҡ йылдар үткәс тә иҫкә төшөрәбеҙ. Тормоштоң ауыр һәм бәхетле көндәрендә лә әсәй йыры беҙҙең менән, сөнки ул тәбиғи һөйөү, эскерһеҙ яратыу!!! 26 ноябрь көнө беҙҙең балалар баҡсаһында Әсәйҙәр көнөнә бағышланған бик матур, тетрәндергес кисә - Бишек йыры бәйгеһе үтте. Бәйгелә дәртле әсәйҙәр, өләсәйҙәр һәм әлбиттә балалар ҡатнашты.Бөтә ҡатнашыусылар ҙа ма ... Читать дальше »
Просмотров: 1040 | Добавил: dsmishutka | Дата: 02.12.2015 | Комментарии (1)

Просмотров: 414 | Добавил: dsmishutka | Дата: 11.11.2015 | Комментарии (0)

Бөгөн беҙҙең балалар баҡсаһында "Ололарҙың һәм балаларҙың бәйләнеше" темаһына, ата - әсәләр йыйылышы үтте. Йыйылыш балалар һәм музыка уҡытыусылары тарафынан әҙерләнгән матур концерт номерҙары менән асылды. Артабан саҡырылған ҡунағыбыҙ Шагибалова Гөлсинә Мәхмүт ҡыҙы хәҙерге заман проблемаһы, ата - әсәләрҙең шарап менән мауығыуы арҡаһында үҙ балаларына ҡарата хоҡуҡтарын юғалтыуы тураһында сығыш яһаны. Һәр кемеҙгә ундай ғаиләләрғә битараф булмаҫҡа, ҡулдан килгәнсе ярҙам итергә тырышырға саҡырҙы. ... Читать дальше »
Просмотров: 973 | Добавил: dsmishutka | Дата: 29.10.2015 | Комментарии (0)

Ведомство етәксеһе Әлфис Ғаязов, икенсе эшкә күсерелеү сәбәпле, биләгән вазифаһынан бушатылды. Ошо туралағы Указға республика башлығы Рөстәм Хәмитов ҡул ҡуйҙы. Хәҙер мәғариф министры йөкләмәләрен Гөлназ Радмил ҡыҙы Шафиҡова үтәйәсәк. Яңы министрға 40 йәш. Ул 1975 йылдың 19 июлендә Сибайҙа тыуған. Башҡорт Дәүләт Педагогия Институтын тамалаған. Һөнәре буйынса педагог-психолог. Хеҙмәт юлын Сибайҙағы балалар баҡсаһында тәрбиәсе булып башлай. Һуңынан Өфөнөң Киров районындағы 144-се гимназияла, Башҡор ... Читать дальше »
Просмотров: 416 | Добавил: dsmishutka | Дата: 05.10.2015 | Комментарии (0)

1 октября мы пригласили наших  ветеранов на праздник, посвященный Дню пожилых. Для начала провели экскурсию по детскому саду, потом был организован концерт силами сотрудников нашего детского сада и небольшое чаепитие. За столом ветераны делились своими впечатлениями от увиденного, вспоминали прошедшие года,рассказывали о своей работе, давали ценные советы.Наши ветераны выразили огромную благодарность коллективу в лице заведующей Имангуловой Л.М.

... Читать дальше »

Просмотров: 411 | Добавил: dsmishutka | Дата: 05.10.2015 | Комментарии (0)

На базе детского сада "Айыукай" совместно с ФГБОУ ВПО им. М.Акмуллы  открылась опытно-экспериментальная площадка по теме: "Модель организации патриотического воспитания в ДОО". Научным руководителем является Азнабаева Фирдаус Гисовна, доцент кафедры дошкольной педагогики БГПУ им.М.Акмуллы. Программа опытно-экспериментальной работы рассчитана на 2 года. Цель этой работы  исходит из требований ФГОС ДО и актуальной проблемы приобщения детей дошкольного возраста к ку ... Читать дальше »

Просмотров: 390 | Добавил: dsmishutka | Дата: 25.09.2015 | Комментарии (0)

17 сентября в детском саду «Айыукай» провели пожарные учения.  В 10.30  в здании детского сада раздался условный сигнал, оповещающий персонал о начале эвакуации.  Дети и воспитатели уложились в отведенное для эвакуации время – 8 минут!

Просмотров: 349 | Добавил: dsmishutka | Дата: 21.09.2015 | Комментарии (0)

Уважаемые родители!

Вашего ребенка зачисляют в детский сад.

Ваши действия:

1. Подойти к заведующей детским садом и получить перечень документов.
 2. Начать проходить медицинский осмотр и оформлять медицинскую карту ребенка в детской поликлинике.
 3. Собрать доку ... Читать дальше »

Просмотров: 589 | Добавил: dsmishutka | Дата: 10.06.2015 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 4 5 6 7 »